Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde andulku sehnat?

...
Andulka se dá sehnat skoro ve všech zverimexech. Ale moc bych to nedoporučovala, protože se k nim moc láskyplně nechovají. A andulky mohou být i nějak poškozeny.
Dnes je to však zcela běžné. Andulka tam stojí okolo 150Kč.
Andulku bych doporučovala si koupit od chovatele, možná že o něco dražší bude, ale máte zde jistotu, že andulka byla správně krmena, vidíte prostředí v kterém doposavad byla, na chovatele se můžete později obrátit, o andulku správně pečuje...
Proto bych volila asi chovatele. Ale každému se nepoštěstí že by měl v blízkosti nějakého chovatele andulek.

...

Na co při koupi ptáka koukat?

Ne vždy sou ve zverimexu zdravé andulky. Proto nesmíme koukat na barvu, ta je až poslední, pohlaví je předposlední a zdraví je na prvním místě!

.

Jak by tedy měla vypadat?

1, měla by se zajímat o okolí

2, měla by cvrlikat s ostatními ptáky

3, měla by být na bidýlku ( různě se po něm pohybovat )

4, měla by být ,,živá"

5, měla by mít čistý řitní otvor

6, měla by mít otevřené jasné oči

7, měla by mít lesklé peří po celém těle

8, měla by se pohybovat

Neměla by:

1, mít špinavý řitní otvor

2, neměla by ležet sedět, prostě být na zemi

3, neměla by mít vyhublá, přetloustlá

4, neměla by mít načepýřené peří

...

Andulku převážejte v malé černé krabičce: transportce. A ihned miřte nejkratší cestu domů, z andulkou musíte zacházet opatrně! a držte ji vodorovně! Klidně! Zalepte jej izolepou, ale ne otvory na dýchání! aby vám andulka neuletěla, to byste museli jít zpět do zverimexu a platit znovu částku za novou andulku. Doma mějte připravenou vybavenou klec. V kleci by měli být tyto věci. krmítko s prosem, napáječku naplněnou čistou, čerstvou vodou, bidýlka která jsou dobře a bezpečně umístěna v kleci, popřípadě houpačka (tu mají andulky v oblibě), sépiovou kost a písek. Hračky zatím dávat do klece nemusíte. Andulka bude mít první týden co prozkoumávat, klec. Nedávejte do klece ostré předměty, andulka by se o ně mohla poranit, protože po vypuštění do klece by mohla létat ze strany na stranu. Ale zpátky. Když přijedete domů jako první udělejte to že andulku vpustíte do svého nového obydlí které musí být od samého začátku na samém místě. Klec musí být na vysokém místě. Když andulku vpustíte odejděte, nebo buďte opodál a tiše na ni mluvte. Andulka bude velmi ,,vyjukaná" a to musíte respektovat! Proto ji dvě až tři hodiny nechte v klidu. Andulka bude reagovat na nové prostředí buďto že bude stát na jednom místě a bude velmi vyděšená a nebo bude létat ze strany na stranu, pak si sedne a bude také vyděšená, létat ze strany na stranu může klidně i 3-5 minut, v tomto případě ji nechte být, protože v tomhle případě nepomůže váš hlas. HLAVNĚ NA NI NEKŘIČTE. Andulka si poté jak už jsem zmiňovala pak si sedne a bude vyděšená. Andulka žrádlo ani nic s nabízeného nebude všímat. Je to pro ní šok! Neobávejte se a nechte jí být až sebere odvahu a její hlad bude strašlivý, neodolá a po ochutnání začne hodně žrát, v té chvíli ji nerušte! Až po chvíli jí můžete dát první hračku, ale hračky dávejte jen jako zpestření života, andulku byste pak hodně rozmazlili a strašlivými cviky by vás děsila, vyžadovala by si tak vaší pozornost a žádala by nové předměty do své věrné klece, a to se pak hodně těžko odnaučuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chovatel

(eliska, 10. 10. 2007 18:38)

ahoj ja znam chovatele a dokonce sem od něj i
odebrala dvě andulky a ten je prodava za 50 Kč,-