Jdi na obsah Jdi na menu
 


Každý si určitě přeje aby měl svojí andulku zdravou. Ale dám vám jednu radu, svojí andulku si příliš nehýčkejte. Skoro ve všech knížkách o andulkách píší, že máte své andulce každý den omýt misky od prosa a vody, každý týden mít klec... Ale to bych moc nedoporučovala, jelikož čím víc budete svou andulku hýčkat a rozmazlovat, mohlo by se stát že později bude nějaká nečistota, a andulka ihned může onemocnět. Také by byla náchylnější na nachlazení, parazity...Prosto doporučuji abyste se o ní starali standardně ( viz text pod ), protože jedině tak, si udělá silnou imunitu.
1 andulka má mnohem menší imunitu než andulky které jsou alespoň v malém hejnu.


!!

* 1x za měsíc úplně v pohodě stačí, když klec opláchnete v horké vodě
* 1x za týden opláchněte krmítko a pítko
* také se píše, že se má na dno klece dávat písek, já dávám, dávala sem a dávat budu noviny, a myslím že vy je také dáváte, noviny stačí! ty vyměňujte dle potřeby, u jedné andulky přibližně jednou za necelé 2x týdny ( kdyby však nastala ta situace, že bude hovínka ožírat, noviny vyměňujte co nejčastěji )

!!!

* alespoň jednou za 4 dny andulce nabídněte ovoce nebo zeleninu
* každý den nebo obden vyměňte za starou vodu, vodu čistou
* hlídejte aby v krmítku nebyly jen slupky od prosa a andulka netrpěla hlady ( říká se že andulky se nepřejí, ale stejně dodržujte jídelníček )

Jak poznáme že není v pořádku?
* na hlavičce může mít bíle podlouhlé štětinky, nesahejte na ně, andulka má nedostatek vitamínů
* andulka pojídá nebo oždibuje svůj trus, má také nedostatek vitamínů, proto zajděte do zverimexu a tam kupte vitamíny - tak to řešte i štětinkami - vitamíny jsou v podobě buďto v malém sáčku, proso má různé barvy, nebo je to větší pytlíček - je kvalitnější než barevné proso a toto proso v pytlíku se vyrábí: Na: Přepeření, dostatek vitamínů, dostatek potřebných látek....
* je načepýřená, na bidýlku je ve skoro nebo úplně vodorovné poloze, ocas má dolů
* může být také pouze načepýřená
* má přivřené oči a není v nich ,,lesk"
* peří se neleskne
* nedbá o sebe
* nezajímá se o okolí
* je na jednom místě
* u kloaky se jí může také shromaždovat, slepovat trus

Co dělat když onemocní?
Záleží jak je andulka nemocná, poškozená. Stejně je lepší vždy se alespoň veterináře optat. Při vážnějších případech ( jako například: napadení parazity, zlomené křídlo, poškození nožičky či ,,ztráta" nožičky, zlomení nožičky, vytrhávání peří apod. ), veterináře navštivte okamžitě!
Veterinář poradí a pomůže!
Nevyplatí se na něco čekat! ihned se alespoň s veterinářem poraďte!
Jinak k tomu není co dodat :-)

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

?

(Bara , 3. 1. 2015 19:10)

Jak poznam ze ji něco nechutna?